Meyve suyundan meyveli içeceğe


Meyve suyundan meyveli içeceğe


Günaydın Türkiye! Bugün normal konsept dışına çıkarak size bugün marketlerde yeni olarak karşımıza çıkan meyveli içecek hakkında görüşlerimi paylaşacağım. İlk olarak fox tv sabah haberleri aracılığı ile meyve sularının içerisinde olan meyve oranının 40’tan 10 civarını indiğini ve isminin durum böyle olunca meyveli içecek olarak değiştirildiğini öğrendim. Bunun üzerine dolaptan 1hafta önce almış olduğum cappy meyve suyunu çıkarttım ve gözlerime inanamadım. Aldığım meyve suyunun altında “meyveli içecek” ibaresi geçiyordu. Arkasına baktığımda ise içerisinde %13 oranında meyve olduğu yazıyordu. Bu değişimin nedeninin haberlerde üreticilerin fiyat değiştirmek istemedikleri için böyle bir şey yaptıkları öne sürülmüş. Ancak 1 yıl öncesine baktığımızda rahatlıkla fiyat artışını görebiliyoruz. Buna rağmen üreticiler hiçbir şekilde ambalaj değişikliği yapmadan bize meyveli içecek ittirmeyi uygun görmüşler. Evet artık sağlıksız olan meyve suları, meyveli içeceğe dönüşmesi ile birlikte çok daha sağlıksız. Çünkü tadı aynı tutmak için sadece su değil ek olarak kullandıkları diğer madde miktarları da artmış bulunuyor. Bu sebeple 15.10.2018 tarihinden itibaren ben meyveli içecek alınmasına karşıyım. Özellikle sağlık açısından zararlı olarak görüyorum. Ülkemizde şeker hastalığının yaşı 35’e düşmüş. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Git gide zengin nüfusunun arttığını fark ettiniz mi? Ülkede kişi başına düşen gelir miktarı her geçen gün artış gösteriyor? Peki bu kadar artış kimlere gidiyor? Benim ailemde henüz bir maaş artışı göremedim. İnternette yapılan makale satışlarından elde ettiğimiz gelirde, google adsense reklamlarında hiçbir artış göremedim. Zenginimiz zengin olmaya devam ederken. Orta gelirli ve fakir kesim vatandaşlarımız gün geçtikçe dahada fakirleşmeye devam ediyor. Çevrenizde sizde benim gibi dolandırıcı haberleri ile karşılaşıyor musunuz? Şu inşaatçı kaçmış! Ne kadar şaşırdım bilemezsin. Ama bu tarz haberleri televizyonda göremezsiniz. Çünkü bunlar sadece insanları korkutur. Sitemiz yemek sitesi olunca şimdi meyveli içeceğe yorum yapmazsam olmaz. Birde son olarak bunca ağlamanın üzerine sizler için cappy meyveli içecek hakkında fikirlerimi söyleyeyim.

Cappy Vişneli meyveli içecek incelemesi


Cappy meyve suyunu ilk içtiğim zaman tadının farklı olduğunu fark ettim. Ancak herhalde tadını değiştirmişler diyerek fazla üzerine takılmadan yarım bardak içip dolaba geri koydum. Çünkü vişneli meyve suyu ağzımda acı bir tat bıraktı. Size tam olarak meyveli içeceğin tadını nasıl tanımlarım diye düşündüm. Bunun sonunda kesinlikle vişneli meyveli içecek, vişne aromalı içtiğimiz öksürük şuruplarının tadından farksız. İlk içimde mutlu ediyor, ardından ağzınızda hafif acı bir tat bırakıyor. Bunun tamamen içerisinde bulunan ek maddelerin artmasından kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Ha burada sadece cappy markasını eleştirmek doğru olmaz. Çünkü eminim şu an markette yer alan tüm meyveli içeceklerin tadı bu durumdadır.

Meyveli içecek yerine ne tercih edebiliriz?


Ben tamamen sağlıklı ürünleri tüketme taraftarıyım. Bu yüzden ilk olarak sizlere tabi ki kendi içeceğinizi kendinizin hazırlamasını tavsiye ediyorum. Örneğin evinizde sağlıklı bir şekilde soğuk çay veya limonata yapabilirsiniz. Bu iki tarif sitemizde yer alıyor. Dilerseniz bu tariflere giderek yapımlarını öğrenebilirsiniz. Peki zamanı olmayanlar dışarıdan içecek olarak ne alabilir? İllah dışarıdan bir şeyler almak istiyorsanız kesinlikle Smoothie almanızı tavsiye ederim. Bildiğiniz üzere smoothie genelde spor yapanlar, zayıflamak isteyenler tarafından oldukça tercih ediliyor. Dilerseniz evinizde de kolay bir şekilde smoothie yapabilirsiniz. Bunun dışında reyonlarda satılan gazoz bile şu anda meyveli içecekten daha az zararlı olabilir. Bu yüzden son tercih olarak sevdiğiniz güvendiğiniz bir markadan asitli içecek tercih edebilirsiniz.
Meyve suyundan meyveli içeceğeAdmin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.