Rus salatası nasıl yapılır?


Rus salatası nasıl yapılır?


Bugün Türk milleti olarak çok sevdiğimiz soğuk mezelerden olan Rus salatası tarifini sizler ile paylaşacağım. Sizi bilmem ama Rus salatası benim en sevdiğim mezelerin içerisinde yer alıyor.

Rus salatası için gereken malzemeler


*1 adet patates
*2 adete havuç
*6 adet kornişon turşu
*1 su bardağı bezelye
*5 yemek kaşığı mayonez
*5 yemek kaşığı yoğurt
*1 tatlı kaşığı tuz
*1/2 tatlı kaşığı karabiber
*2 dal dereotu
Not: Dilerseniz garnitür konservesi ile Rus salatasını hazırlayabilirsiniz. Ancak tabi ki doğal sizin tüm malzemeleri kendiniz hazırladığınız Rus salatası ile aynı lezzette olmayacaktır. Bu sebeple imkânınız var ise bezelyeleri de çiğden almanızı tavsiye ediyorum.


Rus salatası tarifi


İlk olarak malzemelerimizin kabuklarınız soyalım. Soyduğumuz patates ve havuçları küp küp doğrayalım. Ardından ilk olarak patatesleri ardından havuçları su yardımı ile haşlayalım. Havuç ve patatesleri aynı anda haşlamanızı önermem. Çünkü ikisinin pişme süresi aynı değil. Patatesleri 5 dakika pişirdikten sonra dilerseniz havuçları ilave edebilirsiniz. Diriliğini sevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Ben sert sevdiğim için fazla haşlamayı tercih etmiyorum. Haşlanan havuç ve patatesleri bir kâseye alalım. Kornişon turşularımızı küp şeklinde doğrayarak kâsenin içerisine dökelim. Ardından konserve bezelye kullanıyor iseniz 1su bezelyeyi haşlamadan kâseye dökün. Gerçek bezelye kullanıyorsanız ilk olarak haşlayın daha sonra ilave edin. Ardından mayonez, yoğurt, tuz ve karabiberi ilave ederek tüm malzemeleri karıştırın. Servis tabağınıza hazırladığınız Rus salatasını aldıktan sonra üzerine son olarak dereotu da koyarak servise hazır hale getirebilirsiniz. Servis etmeden 30 dakika buzdolabında bekletmeniz iyi olucaktır.

Rus salatası nasıl yapılır?

Admin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.