İtalyan salatası


İtalyan salatası


Bugün çok fazla bilinen ve tercih edilen meze ve aperatiflerin içerini çokça konulan İtalyan salatası tarifini öğreneceğiz.

İtalyan salatası için gereken malzemeler


*1 adet patates
*1 adet havuç
*1 su bardağı bezelye
*5 adet kornişon turşu
*5 dilim salam
*2 su bardağı mayonez
*1-2 dal dereotu

İtalyan salatası tarifi


İlk olarak patatesin kabuğunu soyalım. Ardından parmak şeklinde patatesi doğrayalım. Aynı şekilde havucumuzu da soyduktan sonra parmak şeklinde ince uzun olarak doğrayalım. Ardından havuç ve patatesleri bir tencereye su koyarak haşlayalım. Patatesleri 3-5 dakika haşladıktan sonra havuçları ilave edin. Çünkü havuçlar daha çabuk pişecektir. Zevkinize uyan yumuşaklığa geldiğinde patates ve havuçları bir kâseye alalım. Kornişon turşuyu ve salamları ince uzun bir şekilde keserek kâsenin içerisine dökelim ve mayonezi de ilave ederek karıştıralım. Hazır hale gelen İtalyan salatasını servis tabağına alarak 30 dakika kadar buzdolabında tutalım. Ardından üzerine 1-2 adet dereotu koyarak servis edebilirsiniz.


*Ek olarak, şunu söylemek istiyorum acaba İtalyanların kendilerinin böyle bir salatalarının olduklarından haberleri var mı? İnternet üzerinde yabancı dillerde birkaç arama yaptım ve İtalyan salatalarında makarna salatası dışında mayonez içeren bir salataya rastlayamadım. İtalyan mutfağında bu tarz bir meze ya da salata bulunuyor ise beni bilgilendirirseniz sevinirim. Biz Türkler Rus salatasının bir farklı versiyonunu yaratmak istediğimiz için İtalyan salatası tarifini oluşturmuş olabiliriz.
İtalyan salatası


Admin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.