Acılı kavrulmuş patates


Acılı kavrulmuş patates


Bugün pekmez ile pişiriyorum web sitesine baktığımda patatesi çok sevmeme rağmen henüz patates ile alakalı bir yemek tarifi paylaşmadığımı fark ettim. Bu yüzden bugün sizlere acılı kavrulmuş patates tarifini vereceğim. Patates ile yapılan yemek tariflerini seviyor iseniz acılı kavrulmuş patates tarifi tam size göre.

Acılı kavrulmuş patates için gereken malzemeler


*4 adet patates
*1 yemek kaşığı yemeklik toz soda
*1 yemek kaşığı tuz
*4 yemek kaşığı zeytinyağı
*1 yemek kaşığı tatlı toz biber
*1 tatlı kaşığı acı toz biber
*1 tatlı kaşığı sarımsak tozu
*1/2 tatlı kaşığı karabiber
*1/2 tatlı kaşığı tuz
*1/2 tatlı kaşığı acı sos (acısso kullanabilirsiniz.)

Acılı kavrulmuş patates tarifi


İlk olarak patateslerimizi kabukları ile birlikte keselim. Ben genelde elma dilimi olarak kesmeyi tercih ediyorum. Dilerseniz küp şeklinde, uzun çubuk olarak ya da cips şeklinde kesebilirsiniz. Tamamen sizin patates yeme zevkinize bırakıyorum. Bir tencereye su ekleyin. Ardından 1yemek kaşığı sodayı ve tuzu suyun içerisine dökün. Ardından patatesleri suyun içerisinde bekletelim.
Küçük bir tavanın içerisine zeytinyağı, tatlı toz biber, acı toz biber, sarımsak tozu, karabiber, tuz ve acı sosu dökerek karıştıralım. Sosun üzerinden kabarcıklar çıkana kadar pişirin. Patateslerin suyunu süzerek sosumuzu patateslerin içerisine dökelim. Sos ve patatesleri güzel bir şekilde karıştırın. Fırın tepsinize yağlı kâğıt koyarak üzerine patateslerinizi dökün. Ardından 180 derece fırında 50 dakika boyunca pişirin. Pişen acılı kavrulmuş patatesleri servis tabağına alarak servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.
Acılı kavrulmuş patates


Admin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.