Midye marinara


Midye marinara


Bugün deniz ürünleri ve midye severler için özel olarak midye marinara tarifini sizler ile paylaşacağım.
Midye marinara malzemelerini 4 kişilik olarak vereceğim ve pişirmesi 30-40 dakika arasında sürmektedir.

Midye marinara için gereken malzemeler


*2 kg kabuklu midye (Taze olması gerekiyor. Bunu eliniz ile test edebilirsiniz. Bir midyeye dokunduğunuz zaman ağızı kapanıyor ise bu onun canlı olduğunu gösterir. Canlı olmayan midye kullanmayın.)
*1 tutam taze maydanoz
*2çorba kaşığı domates salçası
*200 gram çeri domates
*3 diş sarımsak (Rende ile rendeleyin. Ya da bıçak yardımı ile kesin ardından bıçak ile bastırarak ezin.)
*Karabiber
*Tuz (Evinizde var ise deniz tuzu çok daha güzel olur.)
*2 kaşık Zeytinyağı

Midye marinara hazırlanışı


Midyelerin dışında yer alan yosunları bıçak yardımı ile temizleyin.
Bir tavaya 2 kaşık zeytin yağını dökelim. Zeytinyağını ısıttıktan sonra içerisine sarımsakları ekleyelim. Ardından maydanozları ince olarak kıyın ve tavaya ekleyin. Aynı şekilde domatesleri de 2 ye keserek tavaya ekleyin. Daha sonra salça, 1 kaşık tuz ve 1kaşık karabiber ekleyin. 1 bardakta su ilave ederek karıştırın. Ardından tavaya tüm midyeleri dökerek üzerini bir kapak ile kapatarak 5 dakika boyunca pişirin. Midyelerin pişmesi için yeterli su yok ise biraz daha su ilave edebilirsiniz. 5 dakika sonra midyeleri karıştırarak 3 dakika daha pişirin.
*Burada püf nokta midyeleri 10 dakikanın üzerinde pişirmemelisiniz. Yoksa sertleşeceklerdir. Ayrıca kesinlikle tahta kaşık kullanın.
Midye marinaramız servis edilmeye hazır. Servis tabağına alarak üzerine maydanoz koyup servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Midye yemeği


Admin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.