Yeşil ıspanaklı Smoothie tarifi – Smoothie nedir?


Yeşil ıspanaklı Smoothie tarifi – Smoothie nedir?


Bugün sizlere insanlar tarafından en fazla tercih edilen ıspanaklı yani yeşil Smoothie tarifini vericem. Özellikle fazla tercih edilme nedeni ıspanağın fazla sevilmemesinden kaynaklanıyor. İçecek olarak ıspanağın baskın olmayan tadı ile vitaminleri almak isteyen kişiler için yeşil Smoothie gerçekten çok faydalı. Özellikle spor sonrası içildiği zaman vücudun tekrar enerjisini kazanmasına yardımcı olacaktır. Yeşil ıspanaklı Smoothie tarifine geçmeden önce Smoothie nedir? Sorusuna cevap vermek istiyorum.Smoothie nedir?


Smoothie beslenme uzmanına gittiğiniz zaman en fazla tavsiye edilen içecektir. Özellikle meyve içeren Smoothie tariflerini yemeklerinizin yanında tüketebilirsiniz. Dışarıdan cola, meyve suyu gibi içeceklerin alınıp tüketilmemesi uzmanlar tarafından önerilmekte. Nedeni içlerin de çok fazla katkı maddesi olmasından kaynaklanıyor. Örnek olarak bir Smoothie iki gün içerisinde tüketilmeli. Ancak meyve suyu aylar boyu raflarda kalabiliyor. Bunun nedeni tamamen içinde bulunan katkı maddeleri. Smoothie ’nin tanımı: Smoothie içerisine koyulan çeşitli malzemeler ile vücudunuzun eksik olduğu vitaminleri almasına olanak sağlayan bir içecek çeşididir.

Smoothie faydaları nelerdir?


* Her tarzda yiyecek içeren Smoothie mevcut. Bu yüzden tüm vitaminleri vücudunuzun almasına olanak sağlıyorsunuz.
* Vücudunuza direnç sağlar ve enerjinizi arttırır.
* Tatlı tüketme isteğinizi azaltır.
* Yağ yakımına yardımcı olur.

Yeşil ıspanaklı Smoothie için gereken malzemeler


*1 adet muz
*200 gram ıspanak
*2-3 adet yeşil elma
*1 adet yeşil limon
* Dilerseniz üzerine süslemek için 2-3 adet taze nane yaprağı koyabilirsiniz.

Yeşil ıspanaklı Smoothie hazırlanışı

Smoothie hazırlaması çok kolay olan bir içecektir. Muzu kabuğundan ayırarak blender içine atalım. Daha sonra yeşil elmalarımızın çekirdeğini ayıklayarak blendera atalım. 200 gram ıspanağımızı güzel bir şekilde yıkadıktan sonra kâğıt havlu ile suyunu alarak, kuru hale getirip blender içine atıp blenderamızı çalıştırarak karışımı sıvı hale getirelim. Dilerseniz içine 2-3 adet tatlı su ile hazırlanmış buz ilave edebilirsiniz. Sıvı hale geldikten sonra yeşil limonu çekirdeklerini alarak içine sıkıp karıştıralım. Yeşil ıspanaklı Smoothie sunmaya hazır. Dilerseniz bardağa koyduktan sonra üzerine nane koyabilirsiniz.

Ellerinize sağlık. Afiyet olsun.


Yeşil ıspanaklı SmoothieAdmin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.