Kolay Ranch Sos Tarifi


Kolay Ranch Sos Tarifi


Merhaba bugün özellikle benim McDonald’s gibi yerlerde mayonez yerine tercih ettiğim bir sos olan Ranch Sos tarifini sizler ile paylaşıcam. Ranch Sos Patates kızartması yanında, tavada tavuk tariflerinde ve çıtır çerezlerde kullanabileceğiz çok lezzetli bir sostur. Fazla uzatmadan Ranch Sos malzemelerimize ve hazırlanışına geçelim.

Kolay Ranch Sos için gereken malzemeler


*4 yemek kaşığı süzme yoğurt
*2 yemek kaşığı mayonez
*1 tatlı kaşığı maydanoz
*1 tatlı kaşığı dereotu
*1tatlı kaşığı nane
*2çay kaşığı sarımsak tozu ya da 2 diş sarımsak
*1/2 çay kaşığı tuz
*1/2 çay kaşığı karabiber

Kolay Ranch Sos hazırlanışı


Ranch sos için ilk olarak 1 adet malzemelerin hepsini koyabileceğimiz kâseye ihtiyacımız var. Maydanoz, dereotu ve sarımsak tozu kullanmıyor iseniz 2 diş sarımsağımızı bıçak yardımı ile birlikte kıyalım. Dilerseniz blenderdan geçirebilirsiniz. Ben Ranch Sosu malzemeler içinde gözükmeyecek şekilde seviyorum. Kasemizin içine süzme yoğurt, mayonez, maydanoz, dereotu, sarımsak, tuz ve karabiberi ekleyelim. Daha sonra tüm malzemeleri güzel bir şekilde karıştıralım. Tüm malzemeler sosumuza eşit olarak dağılmalı. Ranch Sosumuz hazır. İstediğiniz yiyeceğin yanında servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.


Ranch Sos Tarifi

Admin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.