Gizli KFC- POPEYES Tavuk Tarifi


Gizli KFC- POPEYES Tavuk Tarifi


Çoğunuz kfc ve popeyes firmasında tavuk yemişsinizdir. Ancak evde bu tavuk tarifini yapmaya çalıştığınız zaman aynı tadı alamamışsınızdır. Bugün sizlere gizli popeyes – kfc tavuk tarifini vericem. Aklıma gizli değince sünger bob burger tarifi geldi. Neyse fazla uzatmaya gerek yok geçelim nefis çıtır tavuk tarifimize.Gizli KFC- POPEYES Çıtır tavuk malzemeleri


*1 kilo tavuk ben kanat sevdiğim için kanat tercih ediyorum. Siz sevdiğiniz yerini kullanabilirsiniz.
*Sıvı yağ
*1adet yumurta
*Galeta unu
*1 su bardağı süt
* Sarımsak tozu
* 1 yemek kaşığı Sirke ya da limon
*Karabiber
*Tuz
*Sebze çeşnisi
* Acı toz biber ya da acısso

Gizli KFC- POPEYES Çıtır tavuk hazırlanışı


Öncelikle şunu söylememde yarar var hala gerçek kfc ya da popeyes tarifi öğrenilememiştir. Bunun nedeni işe alınan çalışanların sözleşme imzalamasından kaynaklı. İnternette tavuğun fırında mı yoksa yağda mı pişirdiğine dair bir araştırma yaptım ancak sonuç elde edemedim. Kfc tavuğu değilde başka bir tarif adı altında pişirdiğim bir tarifte kfc tadını yakalamayı neredeyse başarmıştım. Özellikle o tarifte tavukları kızartmak yerine fırınlıyorsunuz. Yediğim zaman baharatlar bu tarifimizde ki gibi olsaydı kesinlikle aynı lezzetteydi. Ben bu tarifi fırınlamayı şimdiye kadar denemedim. Ancak siz evde yağda kızartmak yerine fırınlayabilirsiniz. Çok daha iyi bir sonuç alınabileceğini düşünüyorum. Bu bilgilendirmenin ardından geçelim Gizli KFC- POPEYES Çıtır tavuk hazırlanışına.

İlk olarak çıtır tavuk tarifimize tavuklarımızı tuzlayarak başlayacağız. Özellikle deniz tuzu çok daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Sıra sütümüzü yoğunlaştırmakta. 1 su bardağı sütümüze 1yemek kaşığı sirke ya da limon ekleyerek karıştıralım. Sütümüzü yaklaşık 20 dakika ile 1gün arasında bekletmemiz gerekiyor. Bu işlem sonunda sütümüz çok daha güzel bir hal alıcak. Tavuk oranınıza göre süt ve sirkeyi arttırabilirsiniz. Sütümüz hazır hale geldikten sonra tavuklarımızın üzerine dökerek karıştıralım. Benim size tavsiyem sütü yalnız başına bekletmek yerine tavukların üzerine dökerek bekletin. Böylece sütümüz yoğunlaşırken tavuklarımızda sütten faydalanarak yumuşayacaktır. Size küçük bir püf nokta daha vermek istiyorum. Normal internette bulunan kfc – popeyes çıtır tavuk tariflerinde genel olarak acı kırmızı toz biber kullanılmakta. Ancak ben size acısso eklemenizi tavsiye ediyorum. Firmanın pul biber ya da acı toz biber eklediğini hiç sanmıyorum. Sütümüz ve tavuklarımız dinlenirken acısso kullanacaksanız damak tadınıza göre acısso ilavesi yapın. Acısso döktü iseniz baharat karışımına acı biber eklemeyin.Geçelim çıtır kfc – popeyes tavuk tarifinin baharatlarını hazırlamaya. Unumuzu geniş bir kaba alalım. Unumuzun içine sarımsak tozu, sebze çeşnisi, acı toz biber, karabiber ve tuzu ekleyin. Bu aşamada malzemelerin çok iyi karışması gerekiyor. Bunun nedeni her tavukta aynı tadı almak için. 5 dakika karıştırmak yeterli olacaktır. Şimdi dolapta beklettiğimiz tavuklarımızı çıkararak un ile buluşturma vakti. Bu işlemi yaparken aynı zamanda derin bir kızartma tenceresine bol miktarda yağ dökelim. Yağın bol olması tavukların yanmaması ve fazla yağ çekmemesi için en önemli etkenlerden birisidir. Tavukların içinin ve dışının iyice kızarıp pişmesi için yağımız 180 derece civarında olmalı. Derece ile yağın ısısını öğrenebilirsiniz. Eğer dereceniz yok ise genelde orta ayarda pişirme 180 dereceye denk gelmekte. Un ile buluşturduğumuz tavuklarımızı çıtır popeyes – kfc tavukları olabilmeleri için üzerinde fazla unu silkerek yağımız ile buluşturuyoruz. Üzerleri turuncu hal alıp kızarana kadar kızartıyoruz. Kızartma işlemi bittikten sonra havlu kâğıt üzerine koyarak fazla yağlarından kurtulabilirsiniz.

Afiyet olsun.


çıtır tavuk tarifi

Admin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.