Benmari usulü çikolata


Benmari usulü çikolata


Benmari usulü mutfakta çok fazla kullanılan mutfak terimlerinden bir tanesidir. İmam sarığı tarifinde benmari usulü çikolata gerektiği için ayrı olarak benmari usulü çikolata tarifini sizler ile paylaşmak istedim. Ayrıca benmari usulü ne demektir? Sorusuna da yanıt bulacaksınız. İmam sarığı tatlısı tarifi bu yazımızda sonra yayınlanacak. Ancak siz sitemizi yeni keşfetmiş iseniz çoktan tarifi paylaşmış olabilirim. Buraya tıklayarak imam sarığı tarifine ulaşabilirsiniz. Benmari usulü aslında su buharında yapılan bir pişirme işlemidir. Bu işlemi yanmasını istemediğimiz malzemelerde kullanmaktayız.

Benmari usulü çikolata için gereken malzemeler


*Çikolata (Yapacağınız tarife göre çikolata tercihinde bulunabilirsiniz. En basitinden bunlar, beyaz çikolata, sütlü çikolata ya da bitter çikolata gibi türlerde olabilir.)

Benmari usulü çikolata hazırlanışı
Ocağımız üzerine tenceremizi yerleştiriyoruz. Ardından tenceremize kaynar su ilave ediyoruz. Tenceremizin içerisinde bulunan su orta ateşte kaynamaya devam etsin.
*Burada püf nokta üzerine koyacağımız kâse ya da kap tencere içerisinde bulunan su ile temas etmemelidir. Ayrıca üzerine koyacağınız kâse cam ise ısıya dayanıklı olmalıdır.
Ardından tenceremizin üzerine kasemizi koyuyoruz. Kasemizin içerisine ise çikolatalarımız ekleyerek erimesini sağlıyoruz. Çikolatalar eridikten sonra yapacağınız tariflerde kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.
*Tekrar sizlere bir bilgi vermem gerekir ise yaptığınız bu çikolataya çikolata fondü denmektedir. Fondü dendiği zaman ülkemizde akıllara bu tatlı gelmektedir. Bu yüzden isterseniz bu karışımın içerisine muz, çilek gibi meyveler ekleyerek tatlı olarak servis edebilirsiniz.Admin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.