Chi Chi Kokteyl Tarifi


Chi Chi Kokteyl Tarifi


Merhabalar bugün yaz aylarında deniz kenarında ya da evde deniz hasreti çekenlerin bayılacağı chi chi kokteyl tarifini sizler ile paylaşıcam. Dikkat chi chi kokteylinizi yudumlarken kendinizi Hawaii’de sanabilirsiniz.

Chi Chi kokteyl için gereken malzemeler


Oz genellikle alkol ve parfüm gibi ürünlerde kullanılan bir ölçü birimidir. 1oz 28 grama tabi tutulmaktadır. Tariflerinizi buna göre hazırlayabilirsiniz.
*1/2 oz Hindistan cevizi kreması
*5 oz ananas suyu
*2 oz votka
*Soğuk ferah olmasını istiyor iseniz ¼ buz
*Süslemek için 1 dilim ananas ve kiraz. Dilerseniz Hindistan cevizide kullanabilirsiniz.
Not: Hindistan cevizi kreması bulamayan kişiler Hindistan cevizi suyu kullanıp normal krema ilave edebilir. Ama orijinal malzemeler her zaman daha çok tercih edilir. Votka ve ananas suyunu alkol almak istediğiniz orana göre kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Chi Chi kokteyl hazırlanışıBir blendara buz, ananas suyu, hindistan cevizi kreması ve votkamızı ekleyerek karıştırıyoruz. Karıştırma işlemi bittikten sonra margarita bardağına ya da beyaz şarap bardağına chi chi kokteylimizi döküyoruz. Chi chi kokteylimizi döktükten sonra bardağımıza ananas koyup içinede 1adet kiraz atıyoruz. Chi chi kokteylimiz servise hazır.

Afiyet olsun.

Chi Chi Kokteyl Tarifi


Admin

Pekmez Girişim | Yemek Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.